"erkeğin her adımı, her nefesi, her kelimesi ve hatta her bakışları yalan olabilir ama ağlamaları asla.." -icarly
Yeni bölümler eklendiğinde bildirim almak için tıklayın!
Vikings
Devam Ediyor
9.6 2177 kişi Puan Ver

Vikings dizisi 10 üzerinden kaç puan hak ediyor?

Puan:
Oyla
Diziyi değerlendirdiğiniz için teşekkürler.

Vikings

Vikings dizisi; Fransa ve Britanya’ya kadar uzanan saldırılarla tarihte kendisinden oldukça söz ettirmiş cesur savaşçı Ragnar Lothbrok ve oğlu Bjørn‘un yaşadıklarını anlatırken, Vikinglerin çok az işlenmiş kültürünü de bize yansıtarak gerçeğe dayalı bir izlenim sunuyor. Ragnor’un basit bir çiftçiyken ne kadar ileriyi görebileceğine tanık oluyor ve onun kardeşi kadar sevdiği arkadaşı Rollo‘yla beraber denizlerle olan imtihanını seyrediyoruz. Gözlerini denizden, saçlarını güneşten ve cesaretlerini Odin’den alan korkusuz ve acımasız ırkın maceraları ve yaşamları kesinlikle ilgi çekmeyi başarıyor.

The Tudors, Camelot gibi dizilerin de yaratıcısı ve yazarı olan Michael Hirst‘in gerçek tarih ve fantastik öğelerini birleştiren tarzını bu kez Vikings’de görüyoruz. Yönetmenliğini Johan Renck‘in yaptığı dizinin başrol oyuncuları ise The Experiment filminin Helweg’i Travis Fimmel (Ragnar Lothbrok), Camelot dizisinin Gawain’i Clive Standen (Rollo) ve Bones dizisinin Hannah’ı Katheryn Winnick (Ragnar’ın karısı Lagertha)’den oluşuyor. Oyuncu kadrosu genel olarak o dönemin ırkına yakın fiziksel özelliklere sahip kişilerden seçilmiş ve ünlü isimlerle pek çalışılmamış fakat sırıtan oyunculuk yok. Üstüne Floki karakterini canlandıran Gustaf Skarsgård gibi güzel yazılmış yardımcı oyuncular var. Floki, Ragnar’ın hayallerine ve amaçlarına ulaşmasında büyük yardımı dokunan ve Britanya’ya bilinçli olarak yelken açan Kunduz Flóki lakaplı büyük İskandinavyalı denizci olarak dizide yer alıyor.

Vikingler bilinenin aksine boynuzlu Skyrim tarzı ya da Heroes of Might & Magic serisindeki gibi kanatlı kasklar takmazlardı. İşin özü dizide de gördüğümüz üzere hızlılığa ve çevikliğe dayanan savaş stilleri sebebiyle kaskı neredeyse hiç kullanmazlardı. Kılıç kadar ustaca kullanırlardı mızrakları ve baltalarını… Vikinglerde; adalet sistemleri ve cenaze törenleri gibi etnik ve kültürel farklılıkları vardı. Ne olursa olsun, ejderha başı şeklindeki pruvası ile denizlerde göreceğimiz o mistik gemileri bile zamanla insanlara korku salmaya yetecekti. Megali - birdizihaber.com
Hikayenin devamını oku
Vikings Dizinin yayınlanan en son bölümü. , Dizinin Facebook Fan Sayfası Henüz bir fan sayfası eklenmemiş. Facebook'ta bu diziye ait bir fan sayfanız varsa bize yazın. Sayfanıza bağlantı verelim.

Dizi hakkında ne diyorlar?

Yorum yazmak için üye girişi yapmanız gerekiyor.

Popüler yorumlar (2)

Diğer 347 yorum

Sawyer7
Sawyer7 9 saat önce

son2 bölüm rusça olarak sızdırılmış

0
Pika_mans
Pika_mans 2 gün önce
Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

Bana göre beklenen savaş ve heyacanı vermedi. Bütceden kısmış olmalılar.

0
armatör
armatör 3 gün önce

bilader ragnar lodbrokı öldümü cidden ya bilgisi olan var mı ?

5
Ainulindalë
Ainulindalë 5 gün önce

Uykusuzluktan gözlerim düştü 18. bölüm düşmedi...

0
ellof
ellof 5 gün önce

18 neden düşmedi ya

0
emeklidizici
emeklidizici 1 hafta önce

Tarihte az buz yer edinmiş babası belli olmayan barbarları para kazanmak maksadıyla tarihi gerçeklikten uzaklaştırarak anlattıkları bir yapım. 2. sezonda yok olmaları gerekiyordu halbuki.

zaten bu yüzden spartacus daha ciddi biçimde değerli ve kaliteli.

bir spartacus olamaz tabi saçmalık.

para için saldıran bir millet işte.

bu arada peygamberimizle dalga geçen danimarkalılardır bu vikingsler.

müsamaha göstermeyin.

28
zeynepg
zeynepg 2 hafta önce

DİZİLAB yokken bi bosluk vardı en sevdigim dizi sitesi

0
Bonney
Bonney 2 hafta önce
Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

Kafanız mı güzel ta Vikings öyküsü Ragnar dan mı oluyor bir tek ? Ragnar miladını doldurmuştu en güzel şekilde veda edildi tarihe uygun ki? Ragnarı böyle görmek bence daha kötüydü :( böyle olması daha iyi oldu asıl oğullarının hikayesını merak ediyorum. Ragnar boşuna Ivar a o kadar söz söylemedi adam ölürken bile plan yapıyor.

2
kilopatrayimben
kilopatrayimben 2 hafta önce

Başlasam mı?

6
T-BAGG
T-BAGG 2 hafta önce

Floki = Tolga Karel

2