"tek isteğim okulu bitirip beni kimsenin tanımadığı bir yerde yeni bir başlangıç yapmak." -gossip girl
Yeni bölümler eklendiğinde bildirim almak için tıklayın!
The Legend of Korra
Final Yaptı
8.9 266 kişi Puan Ver

The Legend of Korra dizisi 10 üzerinden kaç puan hak ediyor?

Puan:
Oyla
Diziyi değerlendirdiğiniz için teşekkürler.

The Legend of Korra

Avatar: Son Hava Bükücü'de yaşanan olayların 70 yıl sonrasında geçen bu hikayede Güneyli bir Su kabilesinden gelen tutkulu, asi ve korkusuz bir kız olan Korra'nın maceraları anlatılıyor...

Kemerindeki dört elementten üçüyle (Toprak, Su, Ateş), Korra son elemette (Hava) ustalaşmaya çalışıyor. Yolculuğu onu modern Avatar dünyasının merkezine, Cumhuriyet Şehri'ne götürüyor. Bu şehir, diğer uluslardan gelmiş bükücülerin ve bükücü olmayanların yaşayıp geliştiği gerçek bir kaynaşma yeridir. Ancak Korra Cumhuriyet Şehri'nde suçun ve bükücü karşıtı bir devrimin giderek arttığını fark eder...

Aang'ın oğlu Tenzin'in gözetimi altında, Korra bir yandan tehlikelerle mücadele ediyor, bir yandan da havabükme eğitimine başlıyor.

Kısaca, Havabükücü'de yaşanan olaylardan 70 yıl sonra, Korra son elementi havada ustalaşmak için Cumhuriyet Şehri'ne giderek; eski avatar Aang'ın oğlu Tenzin'in rehberliğinde suçla savaşmak ve şehri ikiye bölmekle tehdit eden bükücü karşıtı hareketle yüzleşmek zorunda kalacaktır.
Hikayenin devamını oku
The Legend of Korra Dizinin yayınlanan en son bölümü. , Dizinin Facebook Fan Sayfası Henüz bir fan sayfası eklenmemiş. Facebook'ta bu diziye ait bir fan sayfanız varsa bize yazın. Sayfanıza bağlantı verelim.

Dizi hakkında ne diyorlar?

Yorum yazmak için üye girişi yapmanız gerekiyor.

Popüler yorumlar (2)

Diğer 75 yorum

SilentLord
SilentLord 1 gün önce

Bi Eski Bükücülere Bak Bir De Şimdiki Bükücülere Bak,Hiç Eski Bükücüler Yenilere Taş Çıkarır

0
PandaBear
PandaBear 3 ay önce

Kesinlikle The Last Air Bender ile karşılaştırılmaması gereken dizidir. İkisinin de benim için yeri ayrı. İkiside efsane! Haziran 2017'de Korranın yeni çizgi romanı yayınlanıyor. Umarım dizi olarak da devam eder. ATLAnın çizgi romanlarını hepimiz okumuşuzdur o yüzden olacakları biliyoruz benim görüşüm LOKun devam etmesi ama ATLA ya da hayır demem. Cumhuriyet şehrinin kurulma zamanları çok eğlenceli olabilir. Beni en çok etkileyen dizilerden biridir. İzleyin izlettirin böylesi bir daha gelmez :')

0
PandaBear
PandaBear 3 ay önce
Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

Her Avatar ve kişilikleri farklıdır. "Korra Aang gibi olmamış" diyen bazi aveller var. Korra Korra'dır Aang değil. Siz Aang hiç Kiyoshiye benzemiyor diye yakındınız mı ? Aang bir hava bükücü olduğu için sakindir, meditasyonda ve ruhlar dünyasıyla arası iyidir. Hava bükücü olarak geldiği için her şeyi barışçıl, savaş olmadan çözmek ister. Son çözüm olarak saldırmaya başvurur ve vejeteryandır. Korranın ise onun aksine daha sinirli ve saldırgan yapısı vardır. İki Avatar da bence çok zekilerdir. Korra Aange göre biraz daha acımasızdır. Aang 12 yaşında sadece hava bükebiliyorken Korra üç elementi de 8 yaşında kendi başına öğrenmiştir. Korra fiziksel iken Aang daha ruhsaldır. Korra zihni yüzünden 3.sezonda bu kadar güçsüz kalmıştır ama dövüş teknikleri Aang e göre daha gelişmiş ve güçlüdür. Tabiki Aangin Avatar hali çok daha güçlüdür. Çünkü Korra Avatar halini kontrol edebiliyor ama Aang edemediği için ortalığı kasıp kavuruyor. Bir de Korra geçmiş yaşamlarıyla olan bağını kaybettiği için de Aang kadar güçlü olamadığını düşünüyorum.Ama 3.sezonun final bölümünde de gördüğümüz gibi Korra kendini kaybetmiştir ve Avatar halinde neler yapabileceklerini göstermiştir diye düşünüyorum. ATLAda da çok güçlü mesajlar vardır ama Korra'da direk dünya görüşlerini eleştirmektedir ve bunları çok açık bir şekilde yapmaktadır. O yüzden Korra'nın yüzleştiği düşmanlar çok daha güçlüydü. ATLA da konu sadece Ozai idi. Demek istediğim iki seri de kendine göre çok güzel. Kabul etmeliyim ki Korra'yı sanki biraz zayıf yapmışlar ama dizinin sonunda potansiyelini kendi de gösteriyor. İkiside çok başarılı!

0
Primeape
Primeape 4 ay önce
Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

Last airbender izleyip bunu izlemeyen varsa izlesin.Zaten izlemeye başlarsanız en fazla ki haftaya bitirirsiniz çok sürükleyici.Bide Aang ile kıyaslamışlar bence kıyaslanmamalı.The last airbender her yaşa hitap ederken bu biraz daha büyük kitleye hitap ediyor sanki.Mesela düşmanlar çok daha karanlık bu seride.The last airbender da ateş lordunun amacı klasik kötü adam amacıydı dünyayı ele geçirmek.Bu seride amonun amacı bükücüleri yok edip bükücü olmayanlar ile eşit olmasını sağlamaktı.Kuvira,Zaheer aslında hepsinin amacı mantıklı geliyor insana.
Bide korra ablamıza çok da yüklenmeyin . Yeri geldi bükme gücünü aldılar yeri geldi sakat bıraktılar.

0
Mr.Patiayak
Mr.Patiayak 4 ay önce
Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

Final çok eksik kalmış buna bi devam lazım bi açıklama gelmeli yani baya olmamış

AĞIR SPOİLER!!!!!
Bir iddiaya göre yazar finalde yaşanan şey için doğrudur korra lezbiyen oldu demiş ama bence olmamıştır yani olamaz ne kadar asami ile çok yakışsalarda mako vardı yani

0
Mr.Patiayak
Mr.Patiayak 4 ay önce

Sezon bir komünizm
Sezon iki teokrasi
Sezon üç anarşizm
Sezon dört faşizm

0
marshmallowandlilypad

Merhaba arkadaşlar herkes Wan' ı çok sevdiğini söylüyor benim bacım o ona göre davranın ju<cgfrdçkuhgzclksajşhjo

1
Mr.Patiayak
Mr.Patiayak 5 ay önce

The Last Airbander da tek bir ana konu vardı oda savaş burada öyle değil her sezon yeni macera bu bie yandan çok daha iyi diğer yandan da berbat

0
prelsey
prelsey 6 ay önce

Avatar Wan'ın serisi çıksa harika olurdu

1
D.İ.Z.İ
D.İ.Z.İ 7 ay önce

YAZIM HATALARI OLABİLİR FARKLI BİR KLAVYE KULLANIYORUM!!!!

Avatar the last airbender the legend of aang (TLA) bittikten sonra içimi bir hüzün ve boşluk hissine kapılmıştım. Sanki arkadaşlarım gitmiş gibiydi. Ayrıca Aang ve arkadaşlarını büyük hallerini göremeyecek olmam da ayrı bir üzüyordu. Avatarların Hava,Su,Toprak,Ateş diye gitmeleri içimde yeni bir seri çıkacağı hakkında bir umut vardı içimde. Çünkü Aang bir hava bükücüydü ve bu daha başıydı. Haklıydım. Aradan bir kaç yıl geçti. Bir şey gördüm ve mutluluktan uçarak zıplamaya başladım. Karşımda epyeni bir seri olan The Legend Of Korra vardı! Sabırsızlıkla beklemeye başladım. Çünkü hem Aang onun artık bir önceki yaşamı olduğu için onu görecektik. Ayrıca küçük yaştan itibaren eğitilmeye başladığını da öğrenince tüm elementlerde başında usta olacağını düşündüğüm için daha da farklı bir güçte direk başından dövüşeceği içinde ayrı bir heyecana kapıldım (yanlış anlamayın karakter gelişimini görmeyi çok severim sadece Aang sonlara doğru 4 elementi rahat bükebilmeye başladığı için daha ben onu görmeye doyamamıştım). Kim bilir böylelikle nasıl epik sahneler olacaktı. Aslında biraz endişeliydim çünkü devam da hikayeyi nasıl yürütecekleri ve karakterleri nasıl yeniden yazacaklarını daha o zamanlar bilmediğm için biraz endişeliydim. Dizi çıktı ve izledim. Endişelerim az da olsa doğru çıktı. Ayrıca bazı konularda yanılmıştım.

Öncelikle en çok beni gıcık eden yerden başlamak istiyorum. Korra 16-17 yaşlarında (öyle gösteriyor) ve tüm elementlerde küçüklüğünden beri çalıştırılarak ustalaşmış haldeyken (havayı elementini geç öğrendi) millet Korra'yı dövüyordu. Ve resmen Korra milleti kurtarmak yerine millet onu kurtarıyordu. Aang 12 yaşında Dünya'yı kurtardı bu şehri kurtaramıyor. Aang daha bilgeydi. Tamam Aang bir bakıma keşişti ama yine de Korra'nın daha kendine hakim olması lazım. Kız geçmiş yaşamlarından çok yardım almıyor SPOILER!!!!!!!!!!
Tamam 2. sezonda bağlantıları kopuyor ama ondan önce yine çok yardım almadı.
Naga ve Pabu'dan bahsetmiyorum bile. Appa ve Momo gibi hiç olamadılar ve olamayacaklar. Varlıkları dizide unutuluyor. Zaten hiç öyle o deli Avatar hallerinden eser yok. Nerede o Aang gibi Avatar halleri. O dizinin finali nasılda. Unutulması çok güç. Bu final bile değil. Çok saçma. Dizinin hakkını çok yemek istemiyorum hikayesi hiç kötü değil. Karakterler en azından odun değil. Bazı yerlerini izlerken çok eğelendim. Özellikle ilk avatar Wan sahnesinde.

Sonuç olarak şunu söyleyeyim ki dizi kötü değil. Ama TLA olduğu gibi değil. O umuda sakın kapılmayın. Benim gibi hüsran yaşamayın. Ama yine de izlemenizi tavsiye ediyorum.

4