"hepimize mutlu bir sona inanmamız öğretildi." -south park
Yeni bölümler eklendiğinde bildirim almak için tıklayın!
The Last Kingdom
Devam Ediyor
9.3 204 kişi Puan Ver

The Last Kingdom dizisi 10 üzerinden kaç puan hak ediyor?

Puan:
Oyla
Diziyi değerlendirdiğiniz için teşekkürler.

The Last Kingdom

Bernard Cornwell'in Savaş Lordu Yıllıkları kitap serisinden uyarlanan Son Krallık; kefaretin, intikamın ve İngiltere'nin doğuşuna karşı koymanın keşfedildiği çağdaş bir hikâye.
Son Krallık, gerçek tarihi kişilikleri kurgu olaylarla kaynaştırırken Kral Büyük Alfred'i ve onun İngiltere'yi meydana getirebilecek ayrılmış nice krallığı birleştirme arzusunu yeniden anlatır.
M.S. 9.yy'da geçen hikâyede, şu an İngiltere olarak bildiğimiz yerde birçok krallık Vikinglerin istilasına uğrar ancak ileri görüşlü Büyük Alfred'in kralı olduğu Wessex'teki tek krallık bu istilaya karşı koyarak "Son Krallık" adını alır.
Bu çalkantılı ortama rağmen Uhtred hayatta kalır. Sakson bir asilzadenin oğlu olarak dünyaya gelen Uhtred, Vikingler tarafından öksüz bırakılıp daha sonra kaçırılarak onlardan biri gibi büyütülmüştür. Kendi ülkesi ile kendisini yetiştiren insanlar arasında seçim yapmaya zorlanan Uhtred'in sadakati bile sınanır. Sakson mudur yoksa Viking mi?
Doğuştan getirdiği hakları kanıtlama arayışına giren Uhtred, yeni ulusun doğuşunun bir parçası olacaksa en nihayetinde atalarının topraklarını geri almak için iki taraf arasındaki tehlikeli yolda yürümelidir.
Son Krallık, kahramanlık ve destansı savaşları sahnelese de konu olarak politika, din, savaş, cesaret, âşk, sadakat ve kimliğimizi bulmak için sergilediğimiz evrensel arayışı anlatır.
Son Krallık, gerçek tarihi kahramanları kurgu karakterlerle birleştirerek tarihin en görkemli krallarından birinin emri altında ülkelerini kurtarmak için savaşıp kendilerine bir yurt kurmaya çalışan insanların öyküsüdür.
Hikayenin devamını oku
The Last Kingdom Dizinin yayınlanan en son bölümü. , Dizinin Facebook Fan Sayfası Henüz bir fan sayfası eklenmemiş. Facebook'ta bu diziye ait bir fan sayfanız varsa bize yazın. Sayfanıza bağlantı verelim.

Birazcık bekleticem, senin için çalışıyorum şuan....

Dizi hakkında ne diyorlar?

Yorum yazmak için üye girişi yapmanız gerekiyor.

Popüler yorumlar (2)

Diğer 64 yorum

Mr. Weird
Mr. Weird 4 hafta önce

VPN kullanırken Youtube'de sürekli video aralarında reklamı çıkıyordu ve trailerı çok hoştu. İzlemeye başlayacağım hayırlısı..

1
FaJi 3 hafta önce

@mr-weird, Vikings seviyorsan bunu da seversin. Bu dizi de kaliteli (:

1
TVD5
TVD5 2 ay önce

Başlamak isteyenler için ;kurugusu,oyuncuları,Vikings e benzemesi ve gerçekciliği ile mükemmel bir dizidir!
Yeni sezon ne zaman bu arada ?

1
Yabgu Khan
Yabgu Khan 3 ay önce

Vikings'in alternatifi olarak düşünebilirsiniz. Tek başına cidden olay örgüsü vs ile çok rahat izlettiriyor kendini. Vikings hayranı iseniz kesinlikle başlayın.

1
blueAngel78
blueAngel78 3 ay önce

Viking's dizisi'nin bütçesi bu diziye oranla 3 katı..Ayrıca savaş sahnelerine ve çok fazla ince detaya odaklanıldığı için bir süre sonra akıcılığını yitiriyor..
Last KINGDOM'S dizisi ise senaryosunda daha çok hayati ve kritik noktalara değenerek sürekli artan gizem,mearak,adrenalin katsayısı ile izleyicinin dıkatının dağılmasını engellıyor..O yüzden 1 SAATLIK dızı 5 dakıkaymıs gıbı gelıyor

2
blueAngel78
blueAngel78 3 ay önce

İlk bölümünü izledikten sonra ancak bu kadar bağlanıp merak uyandırabilirdi ...
İzlemek için teredütü olan varsa hiç düşünmesin direk başlasın....

2
kazimadilovic
kazimadilovic 4 ay önce

Çok güzel bir dizi başrol oyuncusu hakkını veriyor karakterinin, kurgu gayet başarılı ve Vikings gibi bir bölüm olay bir bölüm çöp değil Tek yudumda okunan Roman gibi akıp gidiyor hikaye, ve Eivör bacım mükemmel bir müzikle süslemiş diziyi. Mutlaka izleyin.

1
ugurbalkaya
ugurbalkaya 4 ay önce

yeni sezon ne zaman admin

1
xfalcon
xfalcon 5 ay önce

Çok sağlam dizi böyle giderse Vikingsle kafa kafaya gider...

1
BigBozz
BigBozz 5 ay önce

dizideki müziği bulamayanlar için orjinali https://www.youtube.com/watch?v=wsl-KHGe4Kk

1
Motorbiker
Motorbiker 5 ay önce

2. sezon başladı bölümleri ekler misiniz?

4
Eph 5 ay önce

@motorbiker, salak salak konuşma amk 2017 de başlıyacak 2. sezon

1
Hewaldar 5 ay önce

@eph, adam haklı salak salak konuşma amk.

1