"hiçlik hakkında konuşmaya bayılırım. hakkında bildiğim tek şey bu." -luther
Yeni bölümler eklendiğinde bildirim almak için tıklayın!
The 100
Devam Ediyor
9.3 2274 kişi Puan Ver

The 100 dizisi 10 üzerinden kaç puan hak ediyor?

Puan:
Oyla
Diziyi değerlendirdiğiniz için teşekkürler.

The 100

Kass Morgan’ın yakında çıkacak olan aynı adlı kitap serisinden uyarlanan bir kıyamet sonrası draması...

97 yıl önce nükleer Armageddon, Dünya’nın büyük bir kısmını yok etmiş, birçok medeniyeti çökertmiştir. Hayatta kalan 12 farklı ulustan, toplam 400 kişi ise dünyayı terk etmiştir. Yıllar içinde uzayda kaldıkları bu yerde 3 nesil yetişmiştir ve insan sayısı 4000′e ulaşmıştır. Bu gruplarda ölüm cezası ve nüfus kontrolü gibi sert uygulamalarla kurulan bir düzen vardır.

Şimdi kaynakları tükenme noktasına gelmiştir ve bu 12 grup, bir araya gelip tekrar hayatta kalmanın yollarını aramaya başlarlar. Çözüm olarak elbette ki Dünya’ya dönmek akıllarına gelir fakat Dünya’nın halen yaşanabilir olup olmadığını bilmemektedirler. Bunu test etmek için de 100 adet mahkum genç insanı Dünya’ya gönderirler. Kimi uzayla bağını koparmak isteyen, kimi hükümetinin verdiği görevi yerine getirmek isteyen bu gençler arasında daha gelir gelmez gruplaşmalar, lider olma çabaları, sürtüşmeler başlar. Fakat onların aralarındaki bu farklılıkları aşmaları; bir yığın bilinmezlik ve tehlikeyle dolu olan yeryüzünde hayatta kalmaları için iş birliği yapmaları gerekmektedir.
Hikayenin devamını oku
The 100 Dizinin yayınlanan en son bölümü. , Dizinin Facebook Fan Sayfası Fan sayfasına git.

Birazcık bekleticem, senin için çalışıyorum şuan....

Dizi hakkında ne diyorlar?

Yorum yazmak için üye girişi yapmanız gerekiyor.

Popüler yorumlar (2)

Diğer 431 yorum

liveewithseries
liveewithseries 2 gün önce

dizi kendi başıma izlediğim ilk diziydi ya bence çok berbat bi diziydi nasıl sevildiğini hiçbir zaman anlamamışımdır bölümün yarısında kapatmıştım

0
helinyorker13x
helinyorker13x 5 gün önce

diziye başladığımdan beri aşırı aksiyonlu bir hobi edindim:
Clarke'a sövmek
deneyin valla stres, üzüntü falan kalmıyor

0
ranalison13 1 gün önce

@helinyorker13x, pp n qalp qalp qalp TAYLOOOR ♥

0
helinyorker13x
helinyorker13x 5 gün önce

Bazıları artık cidden abartmaya başladı. Lexa favori karakterim ve kendisi gayet sağlam bir karakter. Sırf Clarkela yakınlaştılar diye ortada Bellarke Bellarke diye gezen ve Clarke veya Bellamynin yanına biri yaklaştı mı vahşileşen çocuklar Lexayla dalga geçip resmen kin tutuyorlar ve bu durum artık kusmama sebep oluyor. Hayatımda gördüğüm en itici karakterlerden biri Bellamydir, korumacı korumacı korumacı
Bellamynin olduğu her sahne harıl harıl korumacılık kokuyor ve herhalde hayatta en tahammül edemediğim şeylerden biri de korumacılıktır ve ben bunu her dile getirdiğimde ortada Bellarke diye cırlayan bazı çocuklar saldırıyorlar. Sırf Bellarke shiplediği için Lexaya ve hatta Lexa karakterini canlandıran Alycia'ya kin tutuyorlar ve bazıları Alyciayı sosyal medyada taciz bile etti. Bir karakteri falan sevmeyebilir veya bir karakteri çok sevebilirsiniz, bu çok doğal bir şey ama bu kadar da saçmalık olmaz. Yani bir şey diyicem salak mısınız?

1
GoTSH
GoTSH 5 gün önce

Just drein just daun !!!

0
kitapkahvedizi
kitapkahvedizi 1 hafta önce

ben finn i özlüyorum

0
gintoki11
gintoki11 1 hafta önce

1.ve 2.sezonu efsane olan 3. sezonda batıran yinede 4.sezonunu merak ettiğim insanda meraktan baska bir şey yaratmayan geçici bir piyasa dizisi

1
Sectumsempraa
Sectumsempraa 2 hafta önce

1. sezon 2. bölümdeyim. Konu harika ama senaryo, oyunculuk, kurgu, atmosfer, müzikler berbat. Gerçekten O uzayda uzun süre kalmışlığı, dünyaya uzun zamandan sonra ilk adım atışı, nükleer felaketten sonra olabilecek senaryoları düşünebilecek insanlar, birlik ve en önemlisi bilimkurgu yok. Özel efektler ve fantastik bir dizi var. gereksiz aksiyon, saçma saçma düşünen bilim insanları, bol müzikle boğma, sırf önceden suç işlemiş diye(mahkumlar) asilikler, birlik olmamaları, .. daha sayarım. Bilimkurgu(sci-fi) ile fantastik ayrı şeylerdir. Bakın ben güzel sanatlar(rf) okuyorum, yemin ediyorum hayatta kalmak ilgi alanım değil; fakat beni gönderseler daha iyi organize ederim.

Adam gibi çekip yanına; bak koçum amcık amcık iş yapma, insanız biz, blki 50 belki 100 küsür yıldır uzaydayız; 100 küsür yıldır mağarada değiliz. Kendine gel. Açlıktan ölebiliriz. Harita var, matara var, güneş var, düşmanlarımız var(!!). Gruplaşalım, her gruptan başkan seçelim, sonra o başkanlar kendi aralarında bir başkan seçsin ve diğer başkanlar yardımcıları olsun. Bu şekilde daha iyi, daha güçlü bir birlik oluruz.(Başkanlık sistemi evet ) Tamam babalarımız ailenizi öldürdü ama siz yaşıyorsunuz, bir umuttur yaşamak, fedakarlık gerektirir."

Bir kere neden önce eğitim verilmiyor. Lan ak fare mi bunlar, senin için fedakarlık yapıyorlar. En azından şu bileklikleri çıkarmamak konusunda bilgi verin, çıkmayanını yapın. Manipüle edin; diyin aşağıda bir sürü korkunç çey var, sizi izleyip haberdar edeceğiz diyin. En azından onlara hayati bir sebep verin ki korksunlar.

Çok şey var ya çok şey. Gemide türk bayrağı var, kaçış kapsülünde kiril alfabesi ile yazı yazıyor, içeridekiler afro ve ingilizce konuşan beyaz sürüsü. Nükleer savaş patlak vermeden önce Türkiye Komünizme mi geçti?


Tavsiyem; izlemek isteyenler sıksın dişini 2 sezona kadar sabretsin, bilmiyorum 2 sezon nasıl ama çok met(meth değil hayvam) ettiler. 2'de boktansa aşağıda önerdiğim dizileri izleyin.

Stranger Thinks
Black Mirror
The OA

flaan filan. Kalite.

5
erg_ozt 2 hafta önce

@sectumsempraa, dizinin hepsini izlemeden yorum yapmamanın tavsiye ederim çünkü 2. sezonun ortasından sonra cok fena şeyler oluyor olağanüstü şeyler hele clarke için fena şeyler oluyor ama cok zevkli ben izlerken eğlenmiştim

2
Sectumsempraa 2 hafta önce

@erg_ozt, Ben de zaten izlediğim yere kadar söyledim, sonra dedim ki bakın bu kadar izledim böyle böyle şeyler var dedim, ama siz gen de 2. sezona kadar izleyin dedim.

0
erg_ozt 2 hafta önce

@sectumsempraa, anladım dostum devamında cok fena şeyler oluyor kesin izlemelisin demk istedim bende

2
Sawyer7 2 hafta önce

@erg_ozt, clarke ölsün artık mümkünse.

0
erg_ozt 2 hafta önce

@sawyer7, o ölürse çoğu kişi izlemez

0
Sawyer7 2 hafta önce

@erg_ozt, o olduğu için bırakıcam sinir bozmaya başladı 1sezondur

0
prelsey 1 hafta önce

@erg_ozt, bence asıl clarke ölürse reytingler tavan yapabilir tanıdığım 10 the 100 izleyicisinden 9u clarkedan nefret ediyor

0
cerenx
cerenx 3 hafta önce

bellamy be echo olursa atarım kendimi aşağı 4. SEZONDAYIZ ARTIK BELLARKE

0
theqeen
theqeen 3 hafta önce

Artık bellarke öbür sezona

0
noora_
noora_ 3 hafta önce
Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

Echo ve Bell olursa kendi kafamı keserim artık

0