"kan asla yalan söylemez." -dexter
Yeni bölümler eklendiğinde bildirim almak için tıklayın!
Leyla ile Mecnun
İptal Edildi!
9.5 1059 kişi Puan Ver

Leyla ile Mecnun dizisi 10 üzerinden kaç puan hak ediyor?

Puan:
Oyla
Diziyi değerlendirdiğiniz için teşekkürler.

Leyla ile Mecnun

Leyla ile Mecnun, Eflatun Film tarafından yapılıp TRT 1'de 3 sezon yayınlanan ve final yapamadan yayından kaldırılan absürt komedi türündeki Türk televizyon dizisi. Dizi temel olarak efsanevî karakterler Leylâ ile Mecnun'un hikayesi üzerine kurgulanmış ve üzerine absürt komedi, bilim kurgu, durum komedisi öğeleri eklenmiştir.

Aynı gün, aynı hastanede dünyaya gelen iki bebek, yatak sayısının azlığından dolayı yan yana yatırılırlar. Ailelerinin "doğar doğmaz birbirlerini buldular" sözü üzerine beşik kertmesi yapılan bebekler, isimlerini de efsane aşıklar Leylâ ve Mecnun'dan alırlar.

Aradan 25 yıl geçer. Bir sabah ailesi Mecnun'a durumu anlatır ve Leyla'yı istemeye giderler. Mecnun başta bu durumdan rahatsızlık duysa da Leyla'yı görür görmez aşık olur. Onu etkilemek için ne yapacağını bilemeyen Mecnun, bir gece rüyasında aksakallı dedeyi görür. Aksakallı dedenin rüyalarından çıkıp Mecnun'la beraber yaşamaya başlamasıyla da işler karışır.[6] Mecnun Leylayı bir trafik kazasında kaybeder. Bu durumu kabullenemeyen Mecnun 1 yıl kimseyle konuşmaz. Daha sonra Leyla'nın organlarının bağışlandığını öğrenir. Bunun peşine düşen Mecnun Leyla'nın kalbini alan Şirin ve ciğerini alan Sedef ile tanışır. Bir yanda kültürlü ve bilgili Şirin diğer yanda kuryelik yapan ve kendi gibi olan Sedef vardır. Mecnun ikisi arasında gidip gelir ancak ikisiyle de mutlu olamaz. Sedef ve Şirin mahalleyi terk eder. Leyla'sının peşinde çöllere düşen Mecnun daha sonra babasının eski bir arkadaşı olan Ömer'in kızı Leyla'ya aşık olur.
Hikayenin devamını oku
Leyla ile Mecnun Dizinin yayınlanan en son bölümü. , Dizinin Facebook Fan Sayfası Henüz bir fan sayfası eklenmemiş. Facebook'ta bu diziye ait bir fan sayfanız varsa bize yazın. Sayfanıza bağlantı verelim.

Birazcık bekleticem, senin için çalışıyorum şuan....

Birazcık bekleticem, senin için çalışıyorum şuan....

Dizi hakkında ne diyorlar?

Yorum yazmak için üye girişi yapmanız gerekiyor.

Popüler yorumlar (2)

Diğer 122 yorum

magnesium
magnesium 4 hafta önce

İzlerken 1 saniye bile sıkılmayacağınız efsane dizi. Türkiye dizilerinden çok daha kaliteli olduğu için kaldırıldı sadece

1
btlsevvl
btlsevvl 4 hafta önce

Bir daha dünyaya böyle Türk dizisi gelmez.

1
demireliif
demireliif 2 ay önce

Bu acı geçmiyor be İsmail abi. Üstünden günler,aylar, yıllar geçse de... Sanki hayatımın sonuna kadar bu acıyla yaşayacakmışım gibi. Ama bu kulağa çok korkunç geliyor. Ah be İsmail abi, en çok seni özledim. Sanki anlatsam bir tek sen anlayacakmışsın gibi.

1
eskilerdenkimkaldi
eskilerdenkimkaldi 3 ay önce

LEYLA İLE MECNUN izleyin,
kitap okuyun,
çay için!

1
smallvilledenClarkKent

Türk dizilerine karşı hep bir önyargım olmuştu fakat Leyla ile Mecnun bütün önyargımı kıran bizde dizi yapabiliyormuşuz dedirten bir dizi olmuştu benim için

1
İkaros
İkaros 3 ay önce

Leyla gitti İsmail abi

1
Kenan Deniz
Kenan Deniz 4 ay önce

şu anda buradasınız' buradayım tamam da buranın neresindeyim apdjpasdjaıopsd

2
goghflora
goghflora 4 ay önce

Dönüp dolaşıp buraya varıyorum İsmail abi

1
semih0698
semih0698 4 ay önce

insan ne diyebilirki türk televizyonlarının en iyi dizisi kaldırıldı ve 3 sene geçti
O Gemi Bir Gün Gelecek ama Hoşçakal Diyende Geri Gelmiyor be Mecnun :(
#leylailemecnunyeniden

1
Narberal Otaku
Narberal Otaku 4 ay önce

Konuyu okurken ön yargım gitmişti ve başlayacaktım ta ki aynı beşikte kalan Leyla'nın öldüğünü yazdıkları anda tüm hevesim kaçtı ve şimdi burayı terk ediyorum :(
Neden ölüyorsun kazada ya :/

3
breakfree 4 ay önce

@narberal-otaku, Spoiler alman kötü olmuş fakat Leylanın ölmesi diziyi bitirmiyor. Şahane bir dizi. Leyla ölecek düşüncesiyle izleme diziyi. Olaylar falan efsane.

0
smuia 3 ay önce

@narberal-otaku, kardeş neden spoi veriyorsun?

0