"herkes yalnızdır. yalnız doğarsın. yalnız ölürsün." -six feet under
Yeni bölümler eklendiğinde bildirim almak için tıklayın!
Dexter
Final Yaptı
9.5 1100 kişi Puan Ver

Dexter dizisi 10 üzerinden kaç puan hak ediyor?

Puan:
Oyla
Diziyi değerlendirdiğiniz için teşekkürler.

Dexter

DEXTER'LA TANIŞIN... KARANLIK DÜŞLERİNE ŞAHİT OLUN.

Gündüzleri adli tıp polisi, geceleri ise seri katil, üstelik ikisinde de çok başarılı. Bir katili bir başka katilden daha iyi kim anlayabilir! Öldürme arzusu dışında insani duygulardan yoksun doğan Dexter, ahlaki değerleri olan bir seri katil: Sadece yasaların elinden kaçmayı başaran canileri öldürüyor.

Üç yaşında öksüz ve yetim kalan Dexter, bir polis tarafından evlat edinilmiş. Yeni babası, Dexter'ın karakterindeki karanlık tarafı çok geçmeden fark etmiş ve onun önü alınamayan şiddet arzusunu, insan öldürenleri öldürmeye kanalize etmesini sağlamış. Bunun sonucunda Dexter, hem seri cinayet işleyenleri hem de kanundan yakasını kurtaran diğer katilleri kendine hedef olarak seçmeye başlamış. Dexter Morgan içindeki müthiş öldürme arzusuna karşın, günlük hayatta insanlarda hayli sakin, iyi huylu ve kendi halinde bir adam izlenimi bırakıyor. Sempatik görünümü sayesinde, kimse onun böyle bir "karanlık tarafı" olabileceğinden şüphelenmiyor

Dexter, şaşırtıcı olay örgüsüne ve kahramanına rağmen, ilk bölümünden itibaren en sevilen diziler arasında yerini aldı. Bu başarıda, iki kez Altın Küre ve oyuncuların meslek kuruluşu SAG ödülüne aday olan, televizyon eleştirmenlerinin En İyi Erkek Oyuncu ödülünü alan Michael C. Hall'un da büyük payı var. Dexter, sizi bir katilin zihninin kanlı derinliklerinde dolaşmaya çıkarırken, Six Feet Under'dan tanıdığımız Michael C. Hall onu sempatik ve karizmatik kılarak bütün etik anlayışınızı değiştirecek. Onunla bağ kurarsanız kendinizi suçlu hissetmeyin.
Hikayenin devamını oku

Dizi hakkında ne diyorlar?

Yorum yazmak için üye girişi yapmanız gerekiyor.

Popüler yorumlar (2)

Diğer 243 yorum

hilalhayran
hilalhayran 5 gün önce

8.5 mi ?!?!?!
Yapmayın ya 10 üzerinden 1000 veririm ben bu efsaneye.

0
aylonaylo
aylonaylo 1 hafta önce

Bu dizinin tek kötü yanı var
O da bittikten sonra çok fena boşluğa düşüyor olmanız
Kim ne derse desin Dexter dizi-film tarihinin en iyi ve en çok sevilen seri katilidir
''Hannibal daha iyi ağbi ya'' diyenleri takmayın Dexter gibi seri katil yok olamaz da

0
Görükmez Adam
Görükmez Adam 3 hafta önce

Bu yorumun aşağısında komik olduğunu zanneden bir embesilin, spoiler içeren bir yorumu var. Okumayın yorumları. Diziyi de izleyin beğenirsiniz zaten. Ama bu yorumdan sonrasını okumayın.

1
Özkan Yurtdaş
Özkan Yurtdaş 4 hafta önce

özledim seni dexter... :(

0
camirt
camirt 4 hafta önce

debra ölcek doakes ölcek laguerta ölcek

26
Buğra F'n Aydın
Buğra F'n Aydın 1 ay önce

Adamda tam psikopat tipi var be

0
fucking gallagher
fucking gallagher 1 ay önce

Bunca izlediğim dizi arasında Dexter'ın yeri benim için ayrıdır. Önceden bitirdiğim veya şu an izlediklerimin hiçbiri Dexter kadar keyif vermiyor. Özlettin "Tonight is the night!"

0
serena07
serena07 1 ay önce

Dün bitirmiş bulunmaktayım beni breaking bad kadar etkilemedi hele son bölüm neydi öle fena değil izlenebilir bugün prison break e başladım şuan 1x2 yi izledim ıkı bolum ızlememe ragmen beni çok etkiledi yani dexter o kadar da efsane değil ama kesinlikle izlenilip hakkında fikir sahibi olunması gereken bir diziymiş.

4
FatihBakan
FatihBakan 2 ay önce

O kadar dizi izledim şu Debra'dan nefret ettiğim kadar ne Breaking Bad'deki Skyler'dan ne Spartacus'taki Ashur'dan ne Prison Break'taki Brad Bellick'ten nefret etmedim bu kadar itici uyuz bir rol görmedim yemin ediyorumki erkek sinek görse ona bile aşık olup yatağa giricek.

1
slice of life
slice of life 2 ay önce

Aşağıda birisi ağır spoiler vermiş bırak sezonu dizi finalini izlemeden aşağıya inmeyin sakın !!! Harika ötesi bir dizi,mükemmel !

0